Türkçe

Coğrafya
Lübnan hisseleri sınırları Kuzey ve Suriye ile Doğu ve güney batısında ise İsrail ile Akdeniz yatıyor. Dağlık bir ülke ve iki paralel sıradağlarının Lübnan ve Anti-Lebanon arasında bereketli Bekaa Vadisi yatıyor. Yaklaşık olarak yarısı ülke üzerinde 900 m (3000 feet) yükseklikte yatıyor. Bu küçük çeşitli güzellik ve seçim o eşit olması için birkaç yer vardır sahne doludur. Ünlü sedir ağaçları dağların yüksek büyüme, düşük yamaçlarda üzüm, kayısı, Erik, şeftali, incir, zeytin ve arpa ayı ise genellikle terasların üzerinde özenle dağları biçilmiş kaftan. Kıyı ovada, narenciye, muz ve sebze, turp ve küçük yamalar yetiştirilen fasulye yetişiyor. Kısacası Lübnan topraklarında dört bölge bölümleri içerir:

  • kıyı düz çok dar, beşiği Denizcilik uygarlık Fenikeliler.
  • Kuzey-Güney, Mount Lebanon, daha üçüncü toprakları kapsayan odaklı dağların toplu ve yeşilimsi olan occidental gögüs değişiyordu, sık sık güzel tarafından kesilmiş ve pitoresk vadiler, yavaş yavaş üzerinde otuz kilometre ülkenin en yüksek Zirvesine kadar yükselir: aniden düştüğünde ise kurak oryantal gögüs Kornet Es Sauda (3088m) Sunnine (2628m).
  • 8-15 Km genişlikte çok kuzeyden güneye ortalama yüksekliği 1000m, Bekaa ile 120 km uzanan - Yaylası. En son olarak, Anti-Lebanon ve Hermon, zincir, dağlar Batı kanadını neredeyse, kuzeyden güney
Download PDF File

Sign up to our Newsletter now to receive some amazing offers

Get exclusive deals and the latest news direct to you inbox!